Van Gmailje? Nehéztüzérséget vet be a Google a rosszindulatú csatolmányok ellen
Az egyik legmegbízhatóbb és leghatékonyabb módszert vetette be a Google, hogy megakadályozza a rosszindulatú csatolmányok ténykedését: segítségül hívta a gépi tanulást.
Az egyik legmegbízhatóbb és leghatékonyabb módszert vetette be a Google, hogy megakadályozza a rosszindulatú csatolmányok ténykedését: segítségül hívta a gépi tanulást.
Jobban, mint egy gép?
Az Alibaba új szoftvere a koronavírusos megbetegedések felismerésénél tehet jó szolgálatot.
A robotok igen fontos szerepet töltenek majd be a távoli jövőben, de ehhez még számtalan dolgot kell elsajátítaniuk. Egy fontos jellemzőt, úgy tűnik, hamarosan kipipálhatunk.
A mesterségesintelligencia-fejlesztések eredménye többnyire a háttérfeladatokban mutatkozik meg, de van azért olyan vetülete is, amely kifejezetten látványos.
Katyerina Tyihonovának fizikus és matematikus végzettsége is van.
A svájci kutatók a mesterséges intelligenciát is bevetették, hogy kiderítsék, mikor robbant ki a koronavírus-járvány. Az eredmény szerint hamarabb, mint eddig tudtuk.
Az amerikai Clearview AI az internet minden pontjáról gyűjtötte az internetezőkről készült fotókat, de állítják, ezekhez nem fértek hozzá.
Az egészségügy digitális forradalma közel 20 éve van napirenden, most azonban úgy tűnik, valóban változás várható. A Roland Berger szerint a 2025-ig tartó időszakban gyökeres változások lesznek az egészségügyi piacon.
"Az emberközpontú mesterséges intelligencia iránti bizalom növelése" – ez csak egy uniós dokumentum alcíme, mégis sok olyan kérdés fakad belőle, amelyre minél előbb választ kell adniuk a kormányoknak, ha versenyben akarják tartani az országukat. Magyarország egyáltalán nincs elkésve az MI-stratégiaalkotással. Azonban az nem csak nálunk, világszerte kérdés, hogy ezek a dokumentumok nem jutnak-e az ENSZ-dekrétumok sorsára, amikor a hangzatos kijelentések után végül nem történik semmi.
Nem egy olyan térkép van ma már, amelyik mutatja a koronavírus aktuális terjedését. Azonban egy olyan modell is készült, amelyik azt mutatja, mire számíthatunk a közeljövőben, mely 30 ország a legveszélyeztetettebb.
Az anyag a mesterséges intelligencia térhódításával jelentkező technikai és a humán-tudomány területére tartozó kérdésekre keres választ.
Bár a NASA is szemmel tartja a bolygónkra veszélyt jelentő aszteroidákat, előfordul, hogy az űrügynökség nem vesz észre valamit. A mesterséges intelligencia viszont itt sem tud hibázni, legalábbis erről tanúskodik egy új beszámoló.
Az Európai Unió összes tagállamát megkérdezi az Európai Bizottság, hogy mit gondolnak a mesterséges intelligenciáról. Az EB arra is készen áll, hogy szabályozza a jövő egyik legfontosabb technológiáját.
Olyan új algoritmust készített a Facebook egyik fejlesztőcsapata, amely képes kitalálni, hogy egy robot hogyan boldoguljon a számára ismeretlen környezetben. A programot robotok és drónok hasznosíthatják.
Egy torontói startup algoritmusa az Egészségügyi Világszervezetet (WHO) és az amerikai járványügyet (CDC) egy héttel megelőzve arra figyelmeztetett, hogy az új koronavírus globális veszélyt jelent.
Ami éveken, évtizedeken keresztül csak a sci-fi írók fantáziájában, illetve a szakmai konferenciák nyitó beszédeinek vízióiban létezett, mostanra kézzel fogható valósággá vált. Lássuk, mit jelent, ha az életünknek már szerves részét képezi az innovatív, intelligens technológia.
Mesterséges intelligencia segíti a szívelégtelenségben szenvedő betegek kockázatbecslését, a rizikóbecslő rendszer a betegek klinikai adatai alapján nyújt segítséget a kezelőorvosnak a magasabb halálozási kockázattal bíró szívelégtelen betegek azonosításában.
Sundar Pichai, a Google mögött álló Alphabet vezetője leírta saját és vállalata véleményét arról, miként kellene kezelni a jövőben a mesterséges intelligenciát.
A mesterséges intelligenciával foglalkozó amerikai Clearview AI akkora adatbázist épített emberekről, amekkora még az FBI-nak sincs.